ALU Kola

V případě, že nenajdete alu disky dle vaší představy, neváhejte nás kontaktovat (nejlépe na info@extrapneu.cz). Rádi Vám zašleme doplňující nabídku alu kol přímo na Váš vůz (často i se znázorněním disků přímo na voze pro ještě lepší představu).

 Alu disky jsou dnes velmi rozšířené a stále více zákazníků je upřednostňuje před klasickými ocelovými disky. Alu disky se dnes vyrábějí v nespočtu podob, odstínů i rozměrů. Mezi hlavní přednosti alu disků patří atraktivní vzhled, trvanlivost, tuhost materiálu či přísun vzduchu k brzdám automobilu. Na www.extrapneu.cz naleznete aktuálně více než 20.000 alu kol!

Disky je možné filtrovat nejlépe podle značky a typu vozu, případně rozteče šroubů, průměru alu kola, ale také podle výrobce. Následně vyfiltrované alu disky jsou ve většině případů vhodné a homologované výrobcem na dané vozidlo. V případě nesouladu zákazníka informujeme a nabídneme 100% homologovaná alu kola. Další pomůckou pro správný výběr alu kola je také velký technický průkaz vozidla, kde jsou vypsány všechny relevantní rozměry použitelných disků.

Upozornění!

Doporučujeme zkontrolovat rozměr disků nejen ve velkém TP, ale i přímo na vozidle, protože jednotlivé úrovně výbavy aut se liší, případně velikosti kol pro letní a zimní období. Jsou i případy, kdy má vozidlo ve velkém TP uvedený rozměr disků, který je již nedostačující a takové disky na vozidle nepasují (většinou dřou o brzdiče, apod.). Chyba je zejména u prodejců automobilů, kteří včas neaktualizují údaje u nových modelů aut nebo výkonově silnějších verzí. V případě objednávek alu disků vyplňujte do poznámky co nejvíce údajů o vašem vozidle (značka, model, rok výroby, obsah motoru ccm, výkon v kW, pohon 4x4, atd.) a předejdete mnoha problémům. Disky, které jsou následně odřené od brzdičů je obtížné vracet, nepočítaje další finanční a časové náklady.

 

uskladneni-pneu